על הכנס

סופשבוע קבוצות - הכנס השנתי ה - 14

סופשבוע קבוצות הוא כנס שנתי שמארגנת העמותה להנחיה ולטיפול קבוצתי זו היא השנה ה-14. הכנס מיועד לחברי וחברות הקהילה המקצועית העוסקים בקבוצות, מנחים ומטפלים, שעולם הקבוצות בנפשם ובלב עשייתם. הכנס מציע חוויה מקצועית ואישית כוללת, בת שלושה ימים, של חקירה ולמידה תוך עבודה בקבוצות קטנות עם מיטב מנחי הקבוצות, התנסות בעבודת הקבוצה הגדולה ומפגשים ייחודיים מעוררי השראה בערבי הכנס. 

 

שם הכנס לשנת 2017 :

 

"והרשות נתונה"

 

 

מבנה הכנס

כנס סופשבוע קבוצות עובד מתוך תפיסה של "הכנס כשלם" והוא מציע שלושה ימים מלאים של עבודה קבוצתית במרחבים שונים:

הכנס מציע עבודה בקבוצה קטנה, הנמשכת לאורך שלושת ימי הכנס. הקבוצות הקטנות מונחות בגישות מקצועיות מגוונות, בידי חברי עמותה מובילים בתחומם. הקבוצה הקטנה מהווה יחידת למידה ועבודה קבועה ורציפה, על משתתפיה ומנחיה. קבוצה זו מאפשרת חוויה אישית, בין-אישית וקבוצתית באווירה אינטימית ומכילה.

הקבוצה הגדולה היא מרחב אינטראקטיבי רגשי וייחודי, המניע תהליכים מודעים ולא מודעים המאפשרים את חקירת המתרחש בכנס עצמו, כמו גם בחברה הרחבה. מרחב זה מזמן דיאלוג יחידים ותתי קבוצות המצויים בו.
צורת הישיבה בקבוצה הגדולה, המאורגנת במעגלים היוצרים שבלול, מאפשרת תחושות של קירבה ואנונימיות בו זמנית. המשתתפים מוזמנים לחקור את התופעות השונות המשפיעות עליהם בכנס ברמת הפרט והחברה בה הם חיים, ולחלוק את המחשבות, הרגשות והפנטזיות שלהם בנוגע לאישי ולקולקטיבי. 

קבוצת הבוקר מתקיימת בבוקר יום שישי ובבוקר יום שבת. בקבוצה זו לוקחים חלק המונחים והמונחות בכנס והיא מספקת הזדמנות לשתף בחלומות, אסוציאציות חופשיות, מחשבות, רגשות והתרחשויות מליל אמש.

ערבי תרבות ופעילות חברתית מיוחדת יתקיימו בערב חמישי ושישי. בנוסף, מתאפשר מפגש חברתי על המדשאות, בזמן הארוחות, בטיולי הבקר, בהפסקות.

השנה, אחרי מספר שנים בהן התקיים הכנס על צלע ההר בכפר פקיעין, החלטנו לשנות מקום ובחרנו במלון עדן-אין שבזכרון יעקב. חשבנו שיהיה לכם יותר נוח להגיע וגם הבטחנו מקומות לינה רבים יותר...

 

שמרו את היום!

 

ההרשמה ההרשמה המוקדמת תחל ב-1.8.2017 ותסתיים ב-15.9.2017

 

הטבה לנרשמים בהרכב של 5 משתתפים ויותר מאותו ארגון - הנחה של 10%

 

 

תודה ולהתראות בקרוב 

חברי צוות ההיגוי ומנהלות הכנס