קול קורא - סוקרי מאמרים למקבץ

קול קורא להרחבת קבוצת סוקרי המאמרים למקבץ

"מקבץ", כתב העת של העמותה הישראלית לטיפול והנחיית קבוצות, הנו כתב עת שפיט המפרסם מאמרים העוסקים בהיבטים רחבים, תאורטיים ומעשיים, של טיפול והנחיית קבוצות.
אל כתב העת מגיעים מדי שנה כמה עשרות מאמרים שמתוכם נבחרים אלו הראויים לפרסום על פי חוות דעתם של שני סוקרים. הסקירה נעשית בשיטה שבה הסוקרים אינם יודעים מי הכותב והכותב אינו יודע מי הסוקרים (בשיטת סקירה עיוורת כפולה). שמות הסוקרים מופיעים בכל גיליון ללא זיהוי המאמר אותו הם סקרו.
במרבית המקרים תרומתם של הסוקרים בהערות והמלצות המאפשרות לכותב לשפר את המאמר ולהעלות את רמתו ונגישות הקריאה אליו. בנוסף לכך עובר כל מאמר שהתקבל גם עריכה לשונית מקצועית.

ברצוננו להרחיב את קבוצת הסוקרים הנאמנה והמסורה התורמת במשך שנים ובעקביות למקבץ, ולהוסיף סוקרים חדשים. המערכת עושה מאמץ לפזר את עבודת הסקירה בין הסוקרים השונים כך שמספר המאמרים שמקבל כל סוקר אינה עולה על אחד עד שניים בשנה. הסקירה כוללת קריאה מעמיקה של המאמר, מילוי טופס פשוט וכתיבה חופשית של הערות תורמות לשיפור המאמר (אם יש צורך בכך).

 

דרושים!

חברי עמותה, עם רקע אקדמאי, המוכנים להצטרף לקבוצת הסוקרים מוזמנים ליצור קשר באמצעות דוא"ל j.mikbatz@gmail.com ולצרף קורות חיים (CV), כדי שניתן יהיה להתאים את המאמר הנסקר לתחומי הידע והעניין שלהם.