תוצאות בחירות 2017

 

יו"ר העמותה

 
   

טל אלון

מקצוע: פסיכולוגית חברתית, יועצת ארגונית, מנחת קבוצות ומאמנת בגישת סאטיה.
בעבר מנחה, יועצת וחברת צוות ניהולי בבית הספר לפיתוח מנהיגות של צה"ל (ביסל"ם), בית הספר להנחיית קבוצות בתל אביב, בוגרת התכנית לייעוץ ופיתוח ארגוני מנקודת המבט של הפסיכואנליזה ותאוריית המערכות הפתוחות, בעבר חברת סגל בביה"ס להנחיית קבוצות בתל אביב, ובתכנית להנחיית קבוצות בארגונים עסקיים במכללה הבין תחומית. מלמדת בתכנית לייעוץ באורנים. חברת ועד העמותה הישראלית להנחיה וטיפול קבוצתי, יו""ר לשעבר של עמותת "בסוד שיח", חברת IFSI, פריז.
חזון אישי ביחס לעמותה: אני רואה בעמותה בית למנחי הקבוצות מכל תחומי ההנחיה, מקום שפועל לקדם הנחיית קבוצות באופן מלמד, מתחדש ומכיל, בעידן של שינויים וקצבים רבים. בית המייצר התוויית כיוון, פעילות ואווירה המחוללים למידה, מגע אישי, התייעצות, חשיבה משותפת ועשייה איכותית ומקצועית בתחום ההנחיה. אפשרות לכל מנחה שירצה בכך, להיות חלק, ללמוד ולשתף, להתפתח אישית, לחקור ולכתוב מניסיונו, בדרך משותפת הנשענת על ניסיונם של רבים. עמותה המקיימת קשרי למידה, יצירה ושיתופי פעולה עם ארגונים מקצועיים נוספים, באופן החוזר ותורם לכל חבריה.
שלם שבו מקום לכל חלקיו, והוא גדל איתם.

 
   
   

חברות וחברי הוועד המנהל

 
   

אלה סטולפר

מקצוע: עובדת סוציאלית.
למדתי הנחיית קבוצות באוניברסיטת תל-אביב וסיימתי לימודי אנליזה קבוצתית במכון לאנליזה קבוצתית. הנחיתי קבוצות בתחום התקון במסגרת שרות המבחן למבוגרים ורש"א (רשות לשיקום האסיר). כמו כן, הנחיתי קבוצות טיפוליות בקרב אוכלוסיות מודרות חברתית כגון מכורים ומשפחתיהם, דרי רחוב, נשים מוכות, עולים חדשים, ועוברי חוק לפני ואחרי המאסר. בתחום השיקום עבדתי עם נערות בסיכון, הדרכתי הורים למתבגרים הנמצאים על רצף הסיכון, הנחיתי קבוצות טיפוליות של נשים המחלימות מסרטן שד וניצולי שואה. בנושא העצמה הנחתי קבוצות נשים חד הוריות עולות מחבר העמים. הנחתי גם קבוצות שכול של הורים שכולים, אחים שכולים וילדים יתומים. מנחה קבוצות אנליטיות בקליניקה פרטית בגבעתיים. כמו כן, מנחה בכירה וחברת סגל באוניברסיטת תל אביב, מכללה לחברה ואומנויות ומרצה ומנהלת תוכנית להנחיית קבוצות בבית הספר המרכזי להכשרת עובדים סוציאליים בדימול. מדריכה צוותים של אנשי מקצוע בעבודה קבוצתית בארגונים רבים. חברה במכון לאנליזה קבוצתית.
חזון אישי ביחס לעמותה: אני רוצה להמשיך את העשייה החברתית של העמותה בעבודה הקבוצתית בארץ, לשמר את הרוח היזמית והיצירתית בעשייה שכבר נעשית בתחום ומקווה להגדיל את היקפיה. חולמת להפוך את העמותה לבית מקצועי עבור יותר מנחים מתחומים שונים ולהגביר תחושת שייכות לעמותה. רוצה להגדיל את מעורבות והשפעה של העמותה על החברה בה אנו חיים. ומקווה לחזק קשרים וחיבורים בין הארגונים העוסקים בתחומים של הנחייה וטיפול קבוצתי בארץ.וגם חשוב לי לשמר ולפתח את כתב העת "מקבץ" כמרחב לכתיבה מקצועית המעשירה את כולנו.

 
   

דודי נתן

מקצוע: מרצה ומנחה קבוצות.
20 שנה מנחה בקולות בנגב. פעיל חברתי בגופים חברתיים-פוליטיים שונים זה זמן רב. כיום בעיקר כיו"ר הפורום המתאם של הסגלים הזוטרים במכללות.
חזון אישי ביחס לעמותה: לסייע בהמשך התנופה שיצר הוועד הקודם, תוך העברת חלק מההתנדבות והיזמות לחברי עמותה שמחוץ לועד.
אהיה מוגבל בזמן שאוכל להקדיש לועד ולהובלת ארועים.

 
   

 יעל סגל

מקצוע: עובדת סוציאלית ומנחת קבוצות.
בוגרת התוכנית להנחיית.קבוצות אוניברסיטת תל אביב (2007). עוסקת בהנחיית קבוצות זה יותר מעשור - קבוצות הדרכה למתנדבים (עמך, אחת מתשע, משרד הביטחון - אגף משפחות ואגף השיקום, קבוצות תמיכה מטעם משרד הביטחון.
חזון אישי ביחס לעמותה: ימי עיון בנושאים הקשורים להנחיית קבוצות, העמקת הקשר וההיכרות עם הנעשה בתחום הנחיית הקבוצות בשטח וסיוע בכתיבה ופרסום מאמרים בתחום הנחיית קבוצות.

 
   

 רוני בן אריה

מקצוע: פסיכולוגית חינוכית ופסיכותראפיסטית.
בוגרת קורסים והדרכות לאורך 15 השנה האחרונות וכן תכנית להנחית קבוצות בסמינר הקיבוצים. עובדת כמנחת קבוצות וכן מטפלת בקבוצות, בעיקר של נוער בסיכון, ונוער מנותק.
חזון אישי ביחס לעמותה: לחשוף את פעילות העמותה למגזרים נוספים, לקדם רב תרבותיות בקרב המנחים, אני באה מעבודה עם אוכלוסיות מצוקה, קשות יום החיות בשולי החברה, והייתי רוצה לפתח את הקשר עמן, את ההבנות של העבודה עמן ולצרף לקהילת המנחים עובדים ממגוון תפקידים, גם קהילתיים.

 
   

 רות שרעבי

מקצוע: עובדת סוציאלית.
בוגרת תוכנית הפסיכותרפיה הקבוצתית בבר-אילן, עסקתי בטיפול קבוצתי במשך עשרים שנות עבודה. כיום מנחה קבוצת שכול.
חזון אישי ביחס לעמותה: ברצוני להיות שותפה לעשייה של הוועד המנהל, עשייה אותה הכרתי מתפקידי כחברת ועדת ביקורת במשך שלוש שנים. הייתי רוצה לקדם פורומים של הדרכה למנחי קבוצות וכן ליזום קבוצות למידה דיון ושיתוף של מנחים עמיתים.
השתתפתי בסופשבוע קבוצות. הרגשתי הכרת תודה גדולה ליוזמי ומכיני הכנס והתעורר בי רצון לתרום לקידום התחום. בקדנציה האחרונה של הוועד היוצא שמשתי עד לפני מס חודשים כחברת ועדת ביקורת, ועמדתי על העשייה המגוונת הפורייה והמקדמת שנעשית במסגרתו.
חושבת שאני יכולה ורוצה לתרום לעבודת הוועד.

 
   

 רחל יעקובוביץ

מקצוע: עובדת סוציאלית, מטפלת קבוצתית, מתרגמת ועורכת.
למדתי הנחיית קבוצות בשנים 1985-7. למדתי פסיכותרפיה קבוצתית בשנים 2010-12. הנחיתי קבוצות רבות במשרד הביטחון (נכי ונכות צה"ל, הורים לנכי צה"ל נפגעי נפש, פצועי מלחמת יוה"כ, אחיות שכולות ועוד), ביחידה לתגובות קרב בצה"ל (הלומי קרב), בעמותת אלה (שכול) וב-5 כנסים מקצועיים. עבדתי כעובדת סוציאלית במשהב"ט, בשירות לנערות במצוקה, בכלא איילון ובמועדון שלום, מועדון שיקומי לנפגעי נפש בקהילה ובמועדון חברתי של עמותת אנוש. הדרכתי סטודנטים לעבודה סוציאלית, פסיכולוגיה וקרימינולוגיה באוניברסיטה העברית, אוניברסיטת ת"א ואוניברסיטת בר אילן.
שימשתי 3 שנים בוועדת הביקורת של ועד העמותה ו-3 שנים בוועד המנהל של העמותה. השתתפתי ב-6 ועדות היגוי של כנסים שונים (סופשבוע קבוצות, ימי עיון לדעת/לא לדעת). חברה במערכת כתב העת "מקבץ". לאחרונה ניהלתי (יחד עם רונית שי) את כנס סופשבוע קבוצות ה-14, "והרשות נתונה". כמו כן עוסקת בתרגום ועריכה, בעיקר של חומרים בתחום הטיפול הקבוצתי.
חזון אישי ביחס לעמותה: הייתי רוצה לראות בעמותה את ביתם המקצועי של מנחי קבוצות ומטפלים קבוצתיים מתחומים מקצועיים רבים, מדורות שונים ומאסכולות מגוונות. מעוניינת להרחיב את מוטת הכנפיים של העמותה ולהגיע לאנשים העוסקים בתחום, שאינם מחוברים לעשייה מרתקת זו למעט עבודתם הישירה עם אוכלוסיות שונות. הייתי רוצה להרחיב את הנושאים שהעמותה עוסקת בהם ולהעמיק את הידע בתחומים כגון הקבוצה הגדולה, קבוצות בוקר, קבוצות חלומות, הקבוצה הבינונית ועוד, באמצעות ארגון ימי עיון והשתלמויות בתחומים אלה.
העיסוק בקבוצות הוא בנפשי. מקווה להדביק בזה את כל העולם.

 
   
   

 חברת וחבר ועדת ביקורת

 
   

 אורית מס גולדמן

מקצוע: פסיכודרמטיסטית ואנליטיקאית קבוצתית.
תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה.
חזון אישי ביחס לעמותה: העיסוק בקבוצות הוא בנפשי. מקווה להדביק בזה את כל העולם.

 
   

 ברוס אופנהיימר

מקצוע: פסיכולוג קליני, מדריך.
מנחה קבוצות זה יותר מ-30 שנה, חבר ועדת ביקורת של העמותה ב-6 השנים האחרונות ,פעמיים מנהל סוף שבוע כנס קבוצות.
חזון אישי ביחס לעמותה: לדאוג שהעמותה דבקה במטרותיה, לקדם את מפעל הקבוצות, להגדיל מספר חברים, להוסיף ולגוון פעילויות, להמשיך לבנות "בית" מקצועי למנחי קבוצות.