ועד העמותה

יו"ר העמותה

 
   

טל אלון

מקצוע: פסיכולוגית חברתית, יועצת ארגונית, מנחת קבוצות ומאמנת בגישת סאטיה.
בעבר מנחה, יועצת וחברת צוות ניהולי בבית הספר לפיתוח מנהיגות של צה"ל (ביסל"ם), בית הספר להנחיית קבוצות בתל אביב, בוגרת התכנית לייעוץ ופיתוח ארגוני מנקודת המבט של הפסיכואנליזה ותאוריית המערכות הפתוחות, בעבר חברת סגל בביה"ס להנחיית קבוצות בתל אביב, ובתכנית להנחיית קבוצות בארגונים עסקיים במכללה הבין תחומית. מלמדת בתכנית לייעוץ באורנים. חברת ועד העמותה הישראלית להנחיה וטיפול קבוצתי, יו""ר לשעבר של עמותת "בסוד שיח", חברת IFSI, פריז.
חזון אישי ביחס לעמותה: אני רואה בעמותה בית למנחי הקבוצות מכל תחומי ההנחיה, מקום שפועל לקדם הנחיית קבוצות באופן מלמד, מתחדש ומכיל, בעידן של שינויים וקצבים רבים. בית המייצר התוויית כיוון, פעילות ואווירה המחוללים למידה, מגע אישי, התייעצות, חשיבה משותפת ועשייה איכותית ומקצועית בתחום ההנחיה. אפשרות לכל מנחה שירצה בכך, להיות חלק, ללמוד ולשתף, להתפתח אישית, לחקור ולכתוב מניסיונו, בדרך משותפת הנשענת על ניסיונם של רבים. עמותה המקיימת קשרי למידה, יצירה ושיתופי פעולה עם ארגונים מקצועיים נוספים, באופן החוזר ותורם לכל חבריה.
שלם שבו מקום לכל חלקיו, והוא גדל איתם.

 
   
   

חברות וחברי הוועד המנהל

 
   

דודי נתן

מקצוע: מרצה ומנחה קבוצות.
20 שנה מנחה בקולות בנגב. פעיל חברתי בגופים חברתיים-פוליטיים שונים זה זמן רב. כיום בעיקר כיו"ר הפורום המתאם של הסגלים הזוטרים במכללות.
חזון אישי ביחס לעמותה: לסייע בהמשך התנופה שיצר הוועד הקודם, תוך העברת חלק מההתנדבות והיזמות לחברי עמותה שמחוץ לועד.
אהיה מוגבל בזמן שאוכל להקדיש לועד ולהובלת ארועים.

 
   

 יעל סגל

מקצוע: עובדת סוציאלית ומנחת קבוצות.
בוגרת התוכנית להנחיית.קבוצות אוניברסיטת תל אביב (2007). עוסקת בהנחיית קבוצות זה יותר מעשור - קבוצות הדרכה למתנדבים (עמך, אחת מתשע, משרד הביטחון - אגף משפחות ואגף השיקום, קבוצות תמיכה מטעם משרד הביטחון.
חזון אישי ביחס לעמותה: ימי עיון בנושאים הקשורים להנחיית קבוצות, העמקת הקשר וההיכרות עם הנעשה בתחום הנחיית הקבוצות בשטח וסיוע בכתיבה ופרסום מאמרים בתחום הנחיית קבוצות.

 
   

 רוני בן אריה

מקצוע: פסיכולוגית חינוכית ופסיכותראפיסטית.
בוגרת קורסים והדרכות לאורך 15 השנה האחרונות וכן תכנית להנחית קבוצות בסמינר הקיבוצים. עובדת כמנחת קבוצות וכן מטפלת בקבוצות, בעיקר של נוער בסיכון, ונוער מנותק.
חזון אישי ביחס לעמותה: לחשוף את פעילות העמותה למגזרים נוספים, לקדם רב תרבותיות בקרב המנחים, אני באה מעבודה עם אוכלוסיות מצוקה, קשות יום החיות בשולי החברה, והייתי רוצה לפתח את הקשר עמן, את ההבנות של העבודה עמן ולצרף לקהילת המנחים עובדים ממגוון תפקידים, גם קהילתיים.

 
   

 רות שרעבי

מקצוע: עובדת סוציאלית.
בוגרת תוכנית הפסיכותרפיה הקבוצתית בבר-אילן, עסקתי בטיפול קבוצתי במשך עשרים שנות עבודה. כיום מנחה קבוצת שכול.
חזון אישי ביחס לעמותה: ברצוני להיות שותפה לעשייה של הוועד המנהל, עשייה אותה הכרתי מתפקידי כחברת ועדת ביקורת במשך שלוש שנים. הייתי רוצה לקדם פורומים של הדרכה למנחי קבוצות וכן ליזום קבוצות למידה דיון ושיתוף של מנחים עמיתים.
השתתפתי בסופשבוע קבוצות. הרגשתי הכרת תודה גדולה ליוזמי ומכיני הכנס והתעורר בי רצון לתרום לקידום התחום. בקדנציה האחרונה של הוועד היוצא שמשתי עד לפני מס חודשים כחברת ועדת ביקורת, ועמדתי על העשייה המגוונת הפורייה והמקדמת שנעשית במסגרתו.
חושבת שאני יכולה ורוצה לתרום לעבודת הוועד.

 
   

 אביחי אבידור

מקצוע: עו"ס.
התוכנית להנחית קבוצות של אונ' ת"א ובוגר המכון לאנליזה קבוצתית.
מטרתי כחבר ועד היא להרחיב את תחום העבודה הקבוצתית ותרום לקהילת המנחים בארץ.

 
   

עידית שני-אדום

מקצוע: פסיכולוגית ומנחת קבוצות.
סטודנטית במכון לאנליזה קבוצתית שנה שניה, בוגרת מסלול פסיכותרפיה קבוצתית בגישת אנליזה קבוצתית בביה"ס לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב. מדריכה קבוצות-הדרכה של מנחי קבוצות טיפוליות במרכזי מניעת אלימות במשפחה וביחידות לטיפול בהתמכרויות ברחבי הארץ. מנחה מזה 22 שנים קבוצות טיפול בנפגעות תקיפה מינית, מתוכן עשר שנים בהתנדבות במרכז הסיוע בתל-אביב. קבוצות נוספות שהנחיתי היו של ילדים על הרצף האוטיסטי, הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, קבוצות טיפוליות ויחסים בינאישיים.
ב-2005 התפרסם מאמר שלי על טיפול קבוצתי בנפגעות גילוי עריות בספר "הסוד ושברו".
כחברת ועד אפעל למצב את העמותה כבית מקצועי והשתייכותי למנחי קבוצות ממגוון פרופסיות והכשרות. אקדם פעילויות להרחבת הידע והעמקתו, הן במישור המעשי והן התאורטי, כמו הקמת קבוצות הדרכה, קבוצות קריאה, וימי עיון. אתמוך בהמשך פרוייקטים כמו "מקבץ בסלון" והרצאות ימי ה'. אפעל להכיר בקיומן של קבוצות מסוגים שונים במרחב הדיגיטלי הן בפורמט וידאו והן בפורומים כתובים, ואקדם את חקר הדינמיקה הייחודית שלהן.

 
   

 חברת וחבר ועדת ביקורת

 
   

 אורית מס גולדמן

מקצוע: פסיכודרמטיסטית ואנליטיקאית קבוצתית.
תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה.
חזון אישי ביחס לעמותה: העיסוק בקבוצות הוא בנפשי. מקווה להדביק בזה את כל העולם.

 
   

 ברוס אופנהיימר

מקצוע: פסיכולוג קליני, מדריך.
מנחה קבוצות זה יותר מ-30 שנה, חבר ועדת ביקורת של העמותה ב-6 השנים האחרונות ,פעמיים מנהל סוף שבוע כנס קבוצות.
חזון אישי ביחס לעמותה: לדאוג שהעמותה דבקה במטרותיה, לקדם את מפעל הקבוצות, להגדיל מספר חברים, להוסיף ולגוון פעילויות, להמשיך לבנות "בית" מקצועי למנחי קבוצות.