מנחי הקבוצה הגדולה

הקבוצה הגדולה היא מרחב אינטראקטיבי רגשי וייחודי, המניע תהליכים מודעים ולא מודעים שמאפשרים לחקור תהליכים המתרחשים בכנס עצמו, כמו גם בחברה הרחבה. המרחב הזה הוא מקום של דיאלוג בין יחידים ותתי קבוצות המצויים בה.

צורת הישיבה בקבוצה הגדולה המאורגנת במעגלים היוצרים שבלול, מאפשרת תחושות של קירבה ואנונימיות בו זמנית. המשתתפים מוזמנים לחקור את התופעות השונות המשפיעות עליהם בכנס ברמת הפרט והחברה בה הם חיים, ולחלוק את המחשבות, הרגשות והפנטזיות שלהם בנוגע לאישי ולקולקטיבי.

 

בקבוצה הגדולה משתתפים כל באי ובאות הכנס, לרבות מנחי הקבוצות הקטנות, המרכזות, מנהל הכנס ויו"ר העמותה.

ננסה להבין ולהקיש מתוך המפגשים התוך אישיים, הבין אישיים וסך התהליכים המודעים והלא מודעים המתרחשים בקומוניקציה של הקבוצה הגדולה, לגבי תהליכים דומים, הן בכנס והן בחברה שבה אנו חיים, מתוך הנחת היסוד על פיה כל אחד מאתנו נפגש עם ייצוגי הקבוצה הגדולה בחיים עצמם.

 

מנחי הקבוצה הגדולה

 אלה סטולפר, עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית, מדריכה וחברת סגל בתכנית להנחיית קבוצות אוניברסיטת תל אביב ובמכללה לחברה ואמנויות, מנהלת תכנית להנחיית קבוצות ביה"ס המרכזי לשירותים חברתיים, בוגרת וחברה במכון לאנליזה קבוצתית.

עודד הנדל, פסיכולוג קליני מדריך, אנליטיקאי קבוצתי, חבר המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית.

נימר סעיד, פסיכולוג קליני ויועץ ארגוני. פסיכולוג אחראי במרפאה הפסיכיאטרית בנצרת עלית, שרותי בריאות כללית מחוז הצפון. חבר אפק, הארגון הישראלי לחקר תהליכים ארגוניים וקבוצתיים. חבר העמותה האמריקאית לטיפול קבוצתי.

    

"כשאת הולכת לישון
כאן עולה האור,
זמן הלילה שלך
הוא זמן היום שלנו כאן,
על חוף העולם הישן.

ים של געגוע,
ים של עצב ותחינה..." (מילים: אהוד מנור)

 

 

חזרה לעמוד "על הכנס" - לחץ כאן 

לוח זמנים - לחץ כאן