מפגשים חברתיים 2019

דף הבית   לוח זמנים   הקבוצות הקטנות   הקבוצות הגדולות   מפגשים חברתיים   הרשמה   הדרך והמקום

 

יום חמישי

ערב חוויתי של קצב משותף, משחקיות והומור

 

מוזמנים להצטרף אלינו לערב חוויתי בו נכיר את שיטת האקספרסיון פרימיטיב, EXPRESSION PRIMITIVE, ואת הריטואלים שלה בליווי תיפוף.

ה"אקספרסיון פרימיטיב" פותחה על ידי אנתרופולוגית אפרו-אמריקאית בשם קתרין דורנהם, והורחבה ובוססה כשיטה טיפולית באירופה על ידי פרופסור פראנס שוט-בילמן (מטפלת בתנועה, פסיכואנליטיקאית ואנתרופולוגית צרפתית, מרצה במחלקה לאמנויות ומדעים באוניברסיטת פריז). השיטה משלבת תנועה, קצב וקול ומושפעת מן התיאוריה הפסיכואנליטית, ידע האנתרופולוגי (שמאניזם) ועולם המחול.

העבודה באקספרסיון פרימיטיב מבוססת על ריטואלים מתרבויות שונות ותקשורת פרה-ורבלית, ושמה דגש על הבסיס האנושי המשותף חוצה תרבות ושפה תוך מתן מקום לייחודי והאינדיבידואלי של כל אדם. השיטה נעזרת במקצבים בסיסים, פשטות התנועה ועוצמת הריקוד האפריקאני, ונעה לעבר הריקוד וסימבולים מערביים. בליווי תיפוף, קולות ושירה המשתתפים מתנסים במקצבים ותהליכים תרפויטים של דינמיקה קבוצתית יצירתית, מהנה, משחררת ומלאת הומור.

השיטה מייצרת תהליך ייחודי בקבוצה, בה הפרט יכול לתפוס תפקידים חדשים, להתנער מדימויים ישנים ולזכות בהזדמנויות של הובלה והנהגה, תוך שימוש בסימבולים, ארכיטיפים ודימויים, תוך איזון בין ניגודים תוך כדי תנועה.

סרטו הסבר קצר על האקספרסיון פרימיטיב.
 

מנחה אילת רנן, רקדנית ומורה לריקודים לטינים, מרכזת הכשרת האקספרסיון פרימטיב בישראל מזה 15 שנה. לימדה את השיטה במסגרות אקדמאיות במסלולי הטיפול ותנועה (אוניברסיטת חיפה, סמינר הקיבוצים ועוד.). מרצה ומכשירה מורים / גננות בהשתלמויות פסגה בארץ; מובילה סדנאות והשתלמויות בקבוצות ובכנסים גדולים בארץ ובחו"ל.

 

 

 

יום שישי

ערב "שישי חופשי"

 

 הכנס מהווה מקום מפגש חדש או חוזר עם מנחי קבוצות ממגוון מקצועות ומקומות. בערב זה אנו מזמינים אתכם בלובי המלון למפגש חופשי עם חברים ותיקים וחדשים, בגבולות הזמן והמקום, עם כיבוד קל ומשקאות.