סופשבוע קבוצות

 

הכנס המסורתי - "סופשבוע קבוצות"

במה מדובר?
כנס "סופשבוע קבוצות", הכנס השנתי המסורתי שהפך ל"כנס הדגל" של העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי, סגר עשור ראשון לקיומו. מאז לידתו, בשנת 2003 התארח הכנס במלון "הר כרמל'" בחיפה, מלון שהפך לביתו במשך 9 שנים. ב-2013, בשל שינויים בייעודו המבני של המלון, עבר הכנס להתארח בבית ההארחה בפקיעין. מדובר בסוף שבוע ארוך (חמישי אחה"צ עד מוצ"ש), המתקיים מדי שנה, עם בוא הסתו...

הולדתו של הכנס במפגש רעיוני שהתקיים בין ותיקינו – ד"ר רובי פרידמן, עודד הנדל ועמי פרגו גופר. שביקשו ליצור אירוע מכונן ומשמעותי לאנשי מקצוע בעולם הקבוצות, שילווה אותם לאורך התפתחותם המקצועית. ייחודו של הכנס אותו הגו המייסדים, הוא בהיותו כנס חווייתי במהותו, המספק הזדמנות ללמידה מקצועית מן המעלה הראשונה.

במהלך הכנס, מתכנסים חברי העמותה ואנשי מקצוע אחרים העוסקים בעבודה קבוצתית לסוגיה, לשלושה ימים של חוויה קבוצתית אינטנסיבית. המנחים הופכים למשתתפים, מונחים ע"י מנחים אחרים (מנוסים וטובים), וכולם יחד עובדים, חוגגים ולומדים קבוצות. בתנועה המתקיימת בתוך הכנס, בין הקבוצה הקטנה, קבוצת הבוקר, הקבוצה הגדולה והקבוצות המזדמנות במהלך ההפסקות, נמצאים כולנו בתוך חוויה אינטנסיבית ומשמעותית של שייכות, למידה והעשרה מקצועית.

הכנס כולו, החל בקבלת הפנים וכלה במליאת הסיום, בנוי כמקשה תהליכית אחת, בתוכה ניתן למצוא מגוון קבוצות וסגנונות הנחיה. מפעם לפעם מחליטה ועדת ההיגוי של הכנס "להמר" על שינוי כלשהו במבנה הכנס ולבדוק את השפעותיו, אבל לאורך כל שנות קיומו של הכנס, נשמרת המסורת המקצועית הבסיסית עליה הושתת, כלומר, החשיבה הדינאמית, שבין עקרונותיה החשובים נמצא את:
1. הנחת הלא מודע, הגורסת כי אצל כולנו קיימים רבדים לא מודעים באישיות, רבדים בהם מופנמות דמויות ומערכות יחסים מן העבר, כמו גם צרכים, דחפים וכישורים פוטנציאליים. עולמנו הלא מודע משפיע הן על המשמעות שאנו מייחסים לחוויות ולאירועים בחיינו והן על האופן בו אנו מגיבים ומתנהגים.
2. לכל אחד מאתנו יש תפיסות ועמדות לא מודעות כלפי דמויות סמכות. בעבודה קבוצתית בולט היחס כלפי סמכות המנחה, בשל תהליכי ההעברה הפועלים בקבוצה.
3. שפת התקשורת שלנו משוטטת תמיד במרחבים המשתרעים בין "הארץ הקונקרטית" וה"אווירה הסימבולית".
אלו קבוצות מתקיימות בכנס?

קבוצה קטנה - בה מזומנות למשתתפים שפע הזדמנויות להתנסות ביחסים בינאישיים, הנרקמים ב"כאן ועכשיו'" של התהליך הקבוצתי. חברי הקבוצה יכולים לבחון את ייצוגי העבר מה"שם ואז" ואת האופן בו הם משפיעים על ההתנהגות והיחסים בהווה. קבוצות אלה מוצעות בכמה סגנונות ושיטות הנחיה. בדרך כלל קבוצה קטנה בכנס מונה 8-12 משתתפים קבועים ובמהלך הכנס נפגשים חבריה לאורך 8-9 מפגשים.
קבוצה גדולה - בה משתתפים באי הכנס כולם, המוזמנים לפגוש את עצמם ואת זולתם בתוך המרחב החברתי ולהיות חלק ממנו. הקבוצה הגדולה חוקרת את התהליכים הלא מודעים בחברה/קהילה הרחבה, כשהיחיד פוגש את עצמו למולה ובתוכה, מושפע ממנה ובו בזמן מנסה להשפיע עליה. הקבוצה הגדולה נפגשת בכנס אחת ליום ומונחית בידי 3 – 2 מנחים. בכנסים הראשונים השתתפו בקבוצה הגדולה גם מנחי הקבוצות הקטנות. בשנים האחרונות חל שינוי במבנה הכנס ומנחי הקבוצות הקטנות לא משתתפים בקבוצה הגדולה.
קבוצת בוקר - בה משתתפים כל באי הכנס, בכללם המנחים כולם. הקבוצה נפגשת בבקרים השני והשלישי של הכנס ופותחת את היום החדש בחלומות, מחשבות ואסוציאציות מן היום הקודם, מהלילה ולקראת העומד להתרחש בהמשך. מדובר במפגש פתוח יחסית, של קהילת הכנס כולה המאפשר שיח והתארגנות לקראת המשך הפעילות.

בשל כל אלה, חשוב מאוד להגיע בזמן, להשתתף בכל סוגי הקבוצות, לאורך הכנס כולו.

הצצה אל המתרחש מאחורי הקלעים...

איך נבנית ועדת ההיגוי?
בכל שנה מקבל על עצמו אחד מחברי הוועד המנהל של העמותה את ניהול הכנס. הוא בוחר שותפים לדרך ההקמה וצאת הכנס לפועל, אשר:
 מייצגים אנשי קבוצות ועמותה מגוונים שונים.
 מייצגים את 'וותיקי הכנס' ודרכו המסורתית.
 מייצגים חברים פעילים חדשים וכיווני חשיבה שונים.
כל אלה גם יחד בונים קבוצת עבודה משימתית, שתוך כדי התגבשותה מתהווה ונולד הכנס. הכנס הוא תמיד סינתזה בין הדרך הראשית אותה מתווה יו"ר הכנס לבין השפעותיהם של חברי הוועדה השונים.

איך נבחרים המנחים בכנס?
שאלה זו מתעוררת כל שנה מחדש. היא תמיד חשובה, לנצח טעונה אמוציות חזקות ולבסוף, אחרי לבטים, קשיים ומחשבה מרובה, תמיד נולד כנס מוצלח.
הבעיה היא שיש מספר רב יותר של מנחים טובים, מאשר קבוצות אפשריות בכנס.
לקראת הכנס הקרוב (2014) נבחרה מתוך ועדת ההיגוי תת ועדה לבחירת מנחים ובפגישה שיוחדה לצורך זה נקבעו מספר קריטריונים לבחירת המנחים לכנס ונבחרו המנחים מתוך שמות רבים שהועלו. אנו שואפים לכך שקריטריונים אלה יהיו בסיס לכל ועדות ההיגוי של הכנסים בהמשך.

הקריטריונים העיקריים לבחירת המנחים:
1. מנחים ותיקים ומנוסים (מעל 10 שנות הנחיה), הידועים במקצועיותם ומומלצים ע"י אחרים במסגרות הנחיה שונות (כנסים, ארגונים וכד').
2. מנחים המוכרים מפעילויות הנחיה בכנסים אחרים של העמותה.
3. יש תמיד עדיפות לחברי העמותה.
4. אחרי כל אלה – יש להעדיף מגוון של גישות, טכניקות, מגזר ומגדר בין המנחים.
וכמובן, אחרי בחירת המנחים רצוי להגיע לאישור של כל חברי ועדת ההיגוי.

המשכיות – תפקידם של מנחי הכנסים הקודמים

"...היות והכנס קבוע ורוחו מתגלגלת לאורך תהליכים רב שנתיים... וגם, תמיד יש יותר מנחים מקבוצות בכנס יחיד... וגם, חשיבות עבודת המנחה מודגמת בהחזקת הכנס ואירועיו... וכן כמובן, כל המנחים בכנס לדורותיו, הם תמיד חלק מתודעת הכנס וזיכרונותיו, גם אם הם לא מנחים כיום... לכן – בכנס הנוכחי נשתדל לקיים קבוצה של מנחים שהנחו בכנסים הקודמים, כאחת מהקבוצות הקטנות..." ובכך אנו מקווים לפתח מסורת חדשה, של המשכיות ושייכות לעמותה ולעשייה הקבוצתית בארץ.