סופשבוע קבוצות 2016 - מה בכנס?

 

שם או נושא הכנס הוא הזמנה לנקודת מבט, להשראה. הוא מהווה מרחב להתיחסות ומאפשר כיווני חקירה, אישיים וקבוצתיים. אנו מזמנים אל נקודת המבט שנאספה אצלנו, יוצרי הכנס, ומזמינים כל אחד ואחת מהמשתתפים לקחת חלק בבניית פסיפס עשיר ומגוון, שירקם בדרך ובתוך ימי הכנס... 

 

געגועים להיות

מריר מתוק הוא טעמו של הגעגוע. מריר כמו החסר ומתוק כמו התקווה המונחת בו.
הגעגוע יכול להיות רגש עז או עדין, חודר או עוטף. הוא יכול להיות מנוע חיפוש שמניע אותנו להמציא, לנסות ולהתנסות. במצבים מסוימים הוא עלול להיות גם חסם מכלה ומצמית. הגעגוע נחווה כרגש עמוק, לעתים עמום, העשוי להופיע כמחשבה, כתחושה גופנית, כחלום או כפנטזיה. כפי שנרמז בשמו, הוא נחווה בתוך מגע עם עצמנו ועם האחר.
געגועים להיות מה?
להיות נוכח? להיות קיים? להיות מישהו? להיות שייך? להיות מיוחד? להתהוות? לכל אחד מאתנו ה"להיות" שלו. כל עוד הרצון, הסקרנות, התשוקה והמשאלה להיות קיימים בתוכנו, אנחנו ממשיכים להיות בתוך החיים. ההבטחה שבמעגל הקבוצתי טומנת בחובה את התקווה להיות, כמו גם את האכזבה כאשר אותה תקווה לא מתממשת. הגעגוע להיות, על הכיסופים והפחדים הטמונים בו, מסופר ומתרחש במארג המגע המילולי והלא מילולי הקבוצתי, ומזמין אותנו לקחת חלק, להשתתף, להשתייך - TO BE-LONG

הכנס יאפשר לנו להתנסות, להתבונן ולחקור משמעויות שונות של געגוע, וללמוד כיצד הן מקבלות ביטוי בתהליך שעובר כל אחד בתוך התהליך הקבוצתי. אנו חושבים ומקווים, שהדרך שיעברו המשתתפים, המנחים, הקבוצות והכנס "געגועים להיות" כשלם, תהיה מרתקת, משמעותית ורלוונטית, ברמה האישית והמקצועית גם יחד.

 

   מה בתכנית?

הכנס מציע עבודה בקבוצה קטנה (הנמשכת לאורך כל ימי הכנס), השתתפות בקבוצת בוקר, בקבוצה הגדולה ומפגשים נוספים מעוררי השראה...

 

הקבוצה הקטנה

הקבוצות מונחות בגישות מקצועיות מגוונות, על ידי חברי עמותה מובילים בתחומם. הקבוצה הקטנה מהווה יחידת למידה ועבודה קבועה ורציפה, על משתתפיה ומנחיה. קבוצה זו מאפשרת חוויה אישית, בין-אישית וקבוצתית באווירה אינטימית ומכילה.

מוצע לכם מגוון קבוצות ועליכם לבחור את הקבוצה אליה תרצו להצטרף. 

בטופס ההרשמה יש לציין 3 העדפות ואנו נשתדל לשבץ בהתאם, תוך התייחסות לאיזון בין הקבוצות. 

לפירוט הקבוצות הקטנות והמנחים - לחץ כאן

 

קבוצת הבוקר

קבוצת הבוקר תתקיים בבוקר יום שישי ובבוקר יום שבת. זו קבוצה בה לוקחים חלק המונחים והמונחות בכנס והיא מהווה הזדמנות לשתף בחלומות, אסוציאציות חופשיות, מחשבות, רגשות והתרחשויות מליל אמש.

פרטים על מנחי קבוצת הבוקר - לחץ כאן 

 

הקבוצה הגדולה

הקבוצה הגדולה היא מרחב אינטראקטיבי רגשי וייחודי, המניע תהליכים מודעים ולא מודעים שמאפשרים לחקור תהליכים המתרחשים בכנס עצמו, כמו גם בחברה הרחבה. המרחב הזה הוא מקום של דיאלוג בין יחידים ותתי קבוצות המצויים בה.

צורת הישיבה בקבוצה הגדולה המאורגנת במעגלים היוצרים שבלול, מאפשרת תחושות של קירבה ואנונימיות בו זמנית. המשתתפים מוזמנים לחקור את התופעות השונות המשפיעות עליהם בכנס ברמת הפרט והחברה בה הם חיים, ולחלוק את המחשבות, הרגשות והפנטזיות שלהם בנוגע לאישי ולקולקטיבי. 

בקבוצה הגדולה משתתפים כל באי ובאות הכנס, לרבות מנחי הקבוצות הקטנות, המרכזות, מנהל הכנס ויו"ר העמותה.

ננסה להבין ולהקיש מתוך המפגשים התוך אישיים, הבין אישיים וסך התהליכים המודעים והלא מודעים המתרחשים בקומוניקציה של הקבוצה הגדולה, לגבי תהליכים דומים, הן בכנס והן בחברה שבה אנו חיים, מתוך הנחת היסוד על פיה כל אחד מאתנו נפגש עם ייצוגי הקבוצה הגדולה בחיים עצמם. 

פרטים על מנחי קבוצה גדולה - לחץ כאן 

 

מרכזת מנחי הקבוצות הקטנות - אנקה דיטרוי

פסיכולוגית קלינית, מדריכה, אוניברסיטת תל אביב, המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, קליניקה פרטית - הדרכה וטיפול אישי וקבוצתי אנליטי.

מרכזת מנחי הקבוצה הגדולה ומנחי קבוצת הבוקר - רונית שי

מטפלת בגישה פסיכואנליטית לאקאניינית (חברה ב"פורום הבינלאומי של השדה הלקאנייני"), מנחת קבוצות מוסמכת בשילוב אומנויות (MA) - מדריכה ומרצה, ס.יו"ר העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי.

 

מפגשים חברתיים 

בערב חמישי - הפעלה בתנועת ריו-אביירטו "הפעימה הקבוצתית"

בערב שישי - פעילות קבוצתית, משחקי תיאטרון ותנועה "נעים במרחב האנושי"

 

הכנס הוא גם הזדמנות למפגשי קפה, טיול בשבילי פקיעין ועוד...

לסדר היום ולוח הזמנים של הכנס - לחץ כאן 

 

 

עצי הזית, פקיעין 2016