ערבי חמישי - סדרת סדנאות חווייתיות

חוזרים להיפגש ב"ערבי חמישי"
העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי מציעה סדרת
סדנאות חווייתיות בנושא:"הזר שבתוכי והמפגש איתו בקבוצה"

לתשומת ליבכם!

אנו נאלצים לשנות את מקום ההתכנסות ועוברים 

לסמינר הקיבוצים, דרך נמיר 149 - בבניין הפקולטה לחינוך, בחדר 86

בשעות 19:30-22:00

ערבי חמישי (אחת לחודש) 17.3, 7.4, 5.5, 2.6, 23.6

הסדרה מיועדת לחברי הקהילה המקצועית העוסקים בקבוצות, מנחים ומטפלים,
אנשי חינוך ובריאות, שעולם הקבוצות בנפשם ובלב עשייתם.
מוזמנים לסדנאות חווייתיות להעשרה ולמידה

לפירוט הסדנאות, תשלום והרשמה גלגלו למטה...

רכזת ערבי חמישי - אילנה רזניק

ועדת היגוי: אריאלה ברזל, טל אלון, סאיד תלי, שלמה פלסנר

לפרטים נוספים: ניבי רם 054-5248685 אילנה רזניק 054-6781668

 

רשימת הסדנאות

במסגרת סדרת המפגשים בערבי חמישי נחקור מיהו הזר, מתי הוא מופיע ואיך הוא מתגלה.
במפגש הקבוצתי, המנכיח מפגש בין זרים ומחבר באמצעות הלא מודע, ננסה לגעת במושג "הזר" במובנו הרחב.
את הסדנאות ינחו אנשי מקצוע מתחומים שונים, אשר יפגישו את הקבוצה עם מגוון רחב של סגנונות הנחייה. ההתנסות הקבוצתית החווייתית תלווה בהמשגה ולמידה.

------------------------------------------------------------------------------------------

17.3.16 - מ"הגהנום הוא הזולת" אל התפתחות באמצעות "פני האחר"

פסיכותרפיה קבוצתית בתיאטרון פלייבק היא שיטת טיפול דינמית מתפתחת, בה חברי קבוצה מעבדים סיפורים מחייהם לאימפרוביזציה תיאטרונית. בסדנה נתנסה בשיטה זו ובאופן בו היא מתייחסת בו זמנית לרמת הפרט, הקבוצה והקהילה.

על המנחה:

רונן קובלסקי - פסיכולוג קליני בכיר. מדריך בטיפול ובאבחון. הקים ומנהל שותף של המכון הישראלי לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק. מתמחה במכון לאנליזה קבוצתית. מרצה ומדריך במרכז וויניקוט בישראל, במכון מגיד, במכללה האקדמית לחברה ואומנויות ובמכון ללימודי דרמה-תרפיה, המכללה האקדמית תל-חי. שיחק, כתב וביים בתיאטרונים שונים.

-----------------------------------------------------------------------------

7.4.16 - זרים לגופנו

הסדנה תעסוק בתחושות של זרות של הגוף בעבר ובהווה. נתייחס לזיכרונות של חדירת המיניות לחוויית העצמי בילדות ולחוויות של שינויים גופניים בבגרות בעקבות מחלה, שינויים במשקל, הריון, תאונה, נכות והזדקנות.

על המנחה:

ברכה הדר - פסיכולוגית קלינית. בעלת קליניקה פרטית לטיפול והדרכה -אינדיבידואלי וקבוצתי. אנליטיקאית ביואנרגטית; אנליטיקאית קבוצתית.
פיתחה שיטה אינטגרטיבית של עבודה קבוצתית אנליטית עם מיקוד על מקומו של הגוף בטיפול. מעבירה סדנאות בשיטה זו לפסיכולוגים קליניים ולמטפלים אחרים. כותבת על נושאים של קשר גוף-נפש, מיניות, בושה, הזדקנות.

-----------------------------------------------------------------------------

5.5.16 - גוף, קול וטקסט

המפגש עם האחר בקבוצה מעורר חוויות מן העבר, אשר זיכרונן חקוק בגופנו בצורות שונות. במפגש נחווה עבודה עם הגוף, הקול והטקסט ונפגוש את הפוטנציאל להתחדשות ושינוי הקיים בגופנו.

על המנחה:

שלמה פלסנר - מנחה קבוצות ובמאי תיאטרון, מייסד ״אנסמבל כאן״. פיתח שיטת עבודה, שמשלבת עבודה עם גוף, קול וטקסט. השיטה מאפשרת ניקוי חסימות אנרגטיות בגוף ומימוש גדול יותר של הפוטנציאל האישי. מנחה במכללה האקדמית לחברה ואומנויות. מנחה בתוכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת תל אביב. פיתח במסגרת ״רוח חדשה״ בירושלים תוכנית לליווי תהליכי יצירה של יוצרים עצמאיים.

-----------------------------------------------------------------------------

2.6.16 - לרקוד עם זר

במרחב הציבורי הסוער של ימינו, כאשר מפחיד מאוד להיות אחר או להבחין בזר, נאחזים במוכר אך הזרות מתפשטת. מיהו הזר, המהלך ברחובות חשוכים אלה? מה הקשר שלו אליי? האם ניתן במציאות כזו להיפגש איתו? האם גם אנחנו זרים לעצמנו ולאחרים?
בסדנה נתמודד עם שאלות אלו ואחרות, נתנסה בסגנונות משחק ותנועה, שיאפשרו לנו להתקרב ולהתרחק מחוויית הזרות ומהמפגש עם הזר. נפרוש מרחב, שמאפשר להתבונן מהצד ולחוות מהבטן את התחושות, הרגשות והעוצמות שמייצר מפגש זה.

על המנחים: 

סאיד תלי - עו"ס בכיר, MSW, בוגר המכון לאנליזה קבוצתית, חבר סגל התכנית להנחיית קבוצות במכללת בית ברל, מפקח ארצי במשרד הרווחה ובעל קליניקה פרטית.
אשרת מזרחי שפירא - פסיכותרפיסטית יונגיאנית, פיתחה מודל להנחיית קבוצות דיאלוג בשילוב תיאטרון. יוזמת, מקימה ומביימת פרויקטים של תיאטרון לשינוי חברתי. שחקנית ומנחת תיאטרון פלייבק, בעלת קליניקה פרטית.

-----------------------------------------------------------------------------

23.6.16 - חלום בקבוצה: הקשר בין הפרסונה והצל

הסדנה תעסוק בעיבוד חלומות באוריינטציה יונגיאנית. נעבד את החלום באופן אקטיבי באמצעות משחק, דמיון ופסיכודרמה. נתייחס לחלק הארכיטיפאלי בחלום לעומת החלק הפרסונאלי, נבחין בין הרובד האובייקטיבי לבין הרובד הסובייקטיבי של החולם.

על המנחה:

אילנה רזניק - מטפלת בפסיכודרמה, מתמחה בפסיכותרפיה באנליזה על פי הגישה היונגיאנית.מתמחה בעבודה עם ילדים בסיכון, עובדת עם הורים ילדים ומתבגרים, בעלת קליניקה פרטית.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עלות

  חבר עמותה/ סטודנט/ גימלאי  לא חבר 
מפגש בודד 90  120
סדרה  350 500 

  לטופס הרשמה - לחץ כאן 

מומלץ להצטרף לעמותה ולזכות במחיר חבר - לפרטים 

ט.ל.ח יתכנו שינויים בתוכנית
החזר על ביטול עד שבוע לפני הסדנה.

 

 להתראות...