קול קורא למאמרים בנושא עבודה קבוצתית עם נוער בסיכון

אנו שמחים להודיע כי שיתוף פעולה בין העמותה להנחיה וטיפול קבוצתי יחד עם כפר הנוער נירים מוליד גיליון מיוחד של "מקבץ", אשר יעסוק כולו בעבודה קבוצתית עם נוער בסיכון.

 

"נוער בסיכון" הוא נוער החי בקהילה או במסגרות חוץ ביתיות ובשל קשיים כלכליים, משפחתיים או חברתיים מוגדר כנמצא במצב המסכן אותו או את הסביבה. בישראל ניתן למצוא רצף עשיר של צורות עבודה עם נוער בסיכון, החל ממסגרות סגורות, דרך מסגרות פנימייתיות טיפוליות ו/או חינוכיות, ועד למסגרות בקהילה. נכון להיום קיים מעט ידע כתוב על עבודה קבוצתית עם נוער בסיכון, ונראה כי נוכל להתפתח ולהתמקצע באמצעות שיתוף ואיגום הידע הקיים במסגרת של כתיבה ושיח משותפים.

 

עמותת נירים הוקמה בשנת 2003 ומאז יוזמת ומפעילה תוכנית חינוכית-טיפולית המעניקה מדי שנה הזדמנות נוספת למאות בני נוער בסיכון גבוה בכל רחבי הארץ. עבור חלק מהנערים זוהי הזדמנות נוספת, לעיתים האחרונה, לחזור לחיק החברה הישראלית, כאזרחים התורמים לעצמם, למשפחותיהם ולמדינה. עוד על נירים ניתן לקרוא באתר.

 

גיליון מיוחד לנושא זה, ייצא לאור בחודש מאי 2022.

 

מנחי/ות קבוצות ומטפלים/ות קבוצתיים, אשר עובדים עם נוער בסיכון, מוזמנים לקחת חלק בגיליון המיוחד הזה. המאמרים צריכים להפגיש בין תיאוריה לשדה, ויכולים להיות אודות קבוצות טיפוליות, פסיכו-חינוכיות או הדרכתיות, אשר מתקיימות בדיבור או בכלים אקספרסיביים, כאשר קבוצת היעד היא נערים או נערות המוגדרים על הרצף הסיכוני. המאמרים אשר יתקבלו יעברו סקירה/שיפוט על ידי שני סוקרים ממערכת "מקבץ", וכן עריכה לשונית וגרפית.

 

את המאמרים יש להגיש עד תאריך 15.12.21 למייל מקבץ: [email protected]

 

נשמח להיענותכם!