הקבוצה הגדולה 2020

להלן הקישורים לכל מה שרצית לדעת על הכנס:

דף הבית   לוח זמנים   הקבוצות הקטנות   הקבוצה הגדולה   מפגשים חברתיים   הרשמה   הדרך והמקום

 

הקבוצה הגדולה

 

הקבוצה הגדולה הינה מרחב של מפגש חברתי ייחודי. זהו מפגש דינאמי, רגיש ופגיע, עשיר בשבילים, המושפע מתהליכים מודעים ולא מודעים. כל אלה ועוד, מאפשרים לחקור את המתרחש בכנס כשלם, בחברה, ובלא מודע החברתי, וגם לחשוב על שינוי.

בימים קשים אלה, על רקע מגפת הקורונה, והתהליכים החברתיים הלא פשוטים שעוברת החברה הישראלית, חשוב במיוחד לגעת בתהליכים עמוקים אלה, שלא תמיד אנו מודעים להם. מפגש הקבוצה הגדולה, בו לוקחים חלק כל באי ובאות הכנס (משתתפים ומנחים), מזמן תהליכים קבוצתיים, חוויות, תחושות ומחשבות, שאינן עולים באף מסגרת קבוצתית אחרת. המשתתפים מוזמנים להתנסות בכל הפגישות, ודרכן לנסות להבין את היחסים המורכבים וההשפעות בין ה"אישי" וה"חברתי".

מפגש זה מתעשר מאד כשמשתמשים בחופש למצוא את הקול האישי, וכשמעיזים לשתף אותו במסגרת החברתית. האפשרות לחלוק מחשבות, רגשות, אסוציאציות ופנטזיות, להקשיב לשיח הפנימי, תוך קיום דיאלוג עם יחידים ותתי קבוצות בנוכחות מספר כל כך גדול של משתתפים מייחד את הקבוצה הגדולה. השתתפות בקבוצה המתקיימת באופן וירטואלי, כפי שיקרה בסופשבוע קבוצות 'אנחנו פה', תספק לנו הזדמנות להיות מופתעים מהעושר, הגיוון והפתיחות החברתית. ההתנסות בקבוצה הגדולה גם מצמיחה אותנו כחברה האזרחית, ומפתחת את ההקשבה לקולות, ולהשמעתם.

ניסיוננו עוזר לנו להציב את הנחת היסוד, לפיה כולנו פוגשים בקבוצה הגדולה את התהליכים של אותה חברה בה אנחנו חיים. הייצוגים של כולם ישמיעו צלילים גלויים וסמויים שמהווים את המוזיקה של חיינו.

 

מנחי הקבוצה הגדולה

(לפי סדר הא-ב)

ד"ר חיים וינברג, פסיכולוג ישראלי ואנליטיקאי קבוצתי היושב בקליפורניה, ארה"ב. חיבר וערך 7 ספרים, כולל סידרה על הלא מודע החברתי, וספר על טיפול אונליין. יו"ר לשעבר של האגודה הישראלית לטיפול קבוצתי.
ד"ר רובי פרידמן, פסיכולוג קליני מדריך, אנליטיקאי קבוצתי, עוסק בעבודה עם חלומות, עם הפרעות יחסים כבסיס הפתולוגיה האנושית, ובתופעות חברתיות, כגון מטריצת החיילים.
   

מדריכת מנחי הקבוצה הגדולה

 
טל אלון  
 

 

 

 

להלן מאמר אשר מתאר את "הקבוצה הגדולה: תהליכים דינמיים, השלכות חברתיות וערך טיפולי".