קורס הנחיית עמיתים

העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי
קורסים והכשרות

 

קורס הנחיית עמיתים

העמותה מציעה קורס סמסטריאלי התנסותי מקוון בהנחיית קבוצות, המתמקד בסוגיות של הנחייה בצמד (קו co), שיטת הנחייה מרכזית בשימוש כיום בארגונים ובעולם העסקי. הקורס מיועד לאנשי מקצוע העוסקים בהנחיית קבוצות ומעוניינים להרחיב ולהעמיק את הכשרתם המעשית בתחום, כמו גם לאנשי ניהול העובדים עם קבוצות וצוותי עבודה , שרוצים לפתח את יכולת השיח וההעמקה של הצוות'.
על מנת לאפשר למשתתף התנסות בהנחייה משלוש נקודות מבט, כמנחה, כמשתתף וכצופה, ומתוך הבנת החשיבות שיש לכל אחד מהיבטים אלו לתיפקודו המיטבי של המנחה, המפגשים בקורס יהיו בנויים משלושה חלקים מרכזיים, ובכל פעם ההתמקדות תהא רק באחד מהם, הנחיה, השתתפות או צפייה.
מבנה המפגשים:
בחלק הראשון כל צמד ממשתתפי הקורס ינחה את הקבוצה בתורו, כאשר רוב המשתתפים ייקח חלק בדינמיקה הקבוצתית ומיעוטם יצפה על התהליך, יחד עם מנחי הקורס.
בחלק השני של המפגש, הצמד שהינחה, הצופים ומנחי הקורס ישתפו בתובנות מההתנסות וינתחו את התהליך הדינמי בקבוצה, לצד עבודת ההנחיה של הקו ושל כל אחד מהמנחים בנפרד.
בחלק השלישי המתקיים במליאה, נחבר יחדיו את כל זויות המבט, ויחד עם המשגה ויישום תיאורטי נעמיק את התפיסה על תהליכים קבוצתיים בקבוצה כשלם בציר הזמן ההתפתחותי שלה.

המרצים בסמינר הינם מנחי קבוצות וותיקים בעלי ניסיון בהוראה והדרכה.
לבוגרי הסמינר תינתן תעודה מטעם העמותה*.

 

מבנה הקורס

הקורס יתקיים בסמסטר החורף של שנה"ל הנוכחית (תשפ"ד) ויכלול 12 מפגשים של שעתיים, אחת לשבוע, בזום.
המפגשים יתקיימו החל מה-10/10/23 ברצף ועד ה-26/12/23.
מועדי המפגשים – ימי ג', 8:30-10:30.

חובת נוכחות ב-80% מהמפגשים, לפחות. 

לשאלות נוספות – נא ליצור קשר עם מזכירות העמותה, במייל: [email protected]

 

מדיניות ביטולים

עד שבועיים מיום תחילת הקורס - 80% החזר.

לאחר מכן לא יינתן כל החזר.  

 

על המנחים

דורי בר-לב - מטפל מוסמך פסיכותרפיה גופנית, מטפל בגישת AEDP. מנחה קבוצות בשדה הארגוני, יועץ לפיתוח מנהיגות. מנחה בגישה פסיכואנליטית- מערכתית במסגרת עמותת 'בסוד שיח' (מנהל עמותה בפועל). חבר ומנחה בא.פ.ק. קליניקה פרטית בכפר סבא.  
   
שלמה פלסנר – מנחה קבוצות יחסים בין אישיים. חבר בסגל התוכנית MEN-TORING באוניברסיטת תל אביב. במאי תיאטרון ומייסד קבוצת התיאטרון אנסמבל כאן. מעביר סדנאות המשלבות עבודה עם גוף קול וטקסט.  

 

הרשמה:

תעריף רגיל: 1840 ₪.

תעריף בהנחה לחבר*/ סטודנט**/ גמלאי: 1660 ₪.

 

נשמח לראותכם,

וועדת היגוי וצוות קורסים: יעל סגל, אלה סטולפר ודור רויטמן.

מרכזת הקורס: אלה סטולפר.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאלה סטולפר במייל: [email protected]

 

הערות להרשמה:

*חבר - הוא חבר/ת עמותה אשר שילם/ה דמי חברות לשנת 2023. האם עדיין לא חבר/ה? לחץ/י כאן להצטרפות.

**סטודנט - הלומד לתואר ראשון, או בתוכנית הדו שנתית להנחיית קבוצות. מותנה בהעברת אישור לימודים בתוקף למייל העמותה [email protected]

 

פתיחת הקורס מותנית במספר נרשמים.