הקבוצות הקטנות 2022

דף הבית   לוח זמנים   הקבוצות הקטנות   הקבוצות הגדולות   מפגשים חברתיים   הרשמה   הדרך והמקום

 ____________________________________________

 

חלק מרכזי מהעבודה בכנס נעשה בקבוצות קטנות. הקבוצות הקטנות מונחות בגישות מקצועיות מגוונות, על ידי חברי עמותה שהם אנשי מקצוע בכירים ומנוסים. הקבוצה הקטנה מהווה יחידת למידה ועבודה קבועה ורציפה, לאורך שלושת ימי הכנס. קבוצה זו מאפשרת חוויה אישית, בינאישית וקבוצתית באווירה אינטימית ומכילה.
הקבוצות יפתחו רק בהרשמה מספקת ויסגרו כאשר יהיו מלאות. יש לבחור שלוש קבוצות ע"פ העדפה (1, 2 ו-3) ולציין את בחירתך בטופס ההרשמה.

להלן רשימה מעודכנת של הקבוצות הקטנות ומנחיהן:

התווספה הקבוצה של אביחי אבידור.
חני בירן החליטה, מסיבות אישיות, לא להנחות בכנס השנה.

ראו פירוט המנחים בהמשך.

הקבוצות מופיעות בסדר אלפביתי לפי שם המשפחה של המנחה.
כל הקבוצות מכבדות שומרי.ות שבת.

 היֹה היה- העיסוק בעבר בעיקר נחוץ כמשאב להזנת ביטחון, התחדשות ותקווה.

סיפורים אישיים הנשזרים זה בזה, מפגשים ומראות, מערכות יחסים מתהוות, כל אלה מאפשרים מסע חוויתי, קרוב ונועז. במרחב הזמן שבין העבר לעתיד נאספים זיכרונות וחוויות המשפיעים על תפיסת העצמי, על תפיסות יחסים ועל תפיסות העולם. במרחב הקבוצתי ניתן לעצמנו הזדמנות לעצור ולחקור את מה שהיה ומה שקרה- כאן ועכשיו. הדהודים והשתקפויות יולידו התבוננות במה שקפא בזמן ובדרכים בהן הוא משתחזר. נבחן ממה נרצה להיפרד ועם מה נרצה להמשיך לעבר ההתחדשות והתקווה.

 

אביחי אבידור

עובד סוציאלי MSW, פסיכותרפיסט ומטפל קבוצתי. מנחה קבוצות פרקטיקום ויחסים בינאישיים, מדריך צוותים במרכזים למניעת אלימות ומטפל בקבוצות גברים ונשים. מנחה קבוצות הורים ונפגעי P.T.S.D . קליניקה פרטית ברעננה, מטפל אישי, זוגי, וקבוצתי. בוגר המכון לאנליזה קבוצתית ויו"ר העמותה להנחיה וטיפול קבוצתי.

הגוף הזוכר- 'כאן ועכשיו'.

הגוף 'זוכר' את שהנפש נוטה לשכוח. כל אירועי חיינו שוכנים בו, וכל החבוי מעינינו נמצא בו. הגוף הוא ה'שער' דרכו נתקרב אל הזיכרונות שנטמנו או קפאו בתוכנו.
מפגש חוויתי לחקר עצמנו, לחלקים בתוכנו ולחקר המרחב והזיכרון הקבוצתי שמתהווים 'כאן ועכשיו' בעבודה עם הגוף.
נשתמש בכלים מהתאוריה הפולי-ווגאלית (פורג'ס), טיפול חוויתי דינמי מואץ (AEDP) וניעזר במיינדפולנס והתמקדות, לצד הדינמיקה המתרחשת בקבוצה.
הגוף יהיה לנו מורה דרך לחיפוש אחר משאבים, לשהייה עם הזיכרונות שיעלו ולוויסות רגשי.

 

דורי בר- לב

מטפל מוסמך פסיכותרפיה גופנית, מטפל AEDP, מנחה קבוצות ויועץ לפיתוח מנהיגות. מנהל עמותת 'בסוד שיח' וחבר בא.פ.ק.
קליניקה פרטית בכפר סבא, בדגש על עבודה עם גברים בטיפול פרטני וקבוצתי.

 

 

 

פנים אל מול פנים.

המפגש עם אחרים ב"היכל המראות" של הקבוצה מזמין אותנו, דרך המפגש עם האחר, לפגוש פנים, מוכרים פחות או יותר, של עצמנו. בתהליך הקבוצתי מתרחשת היכרות הולכת ומעמיקה, בה דברים שלא רואים מכאן רואים משם.
אנחנו מזמינים אתכם למסע קבוצתי משותף בו נאסוף ונחבר עוד חלקים מן הפאזל.

 

יעל סגל

מטפלת פרטנית, מדריכה מנהלים וצוותים, מנחת קבוצות. חברת סגל בתוכנית להנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים. בוגרת התכנית לייעוץ ארגוני פסיכואנליטי מערכתי. בעלת קליניקה פרטית.

 

דור רויטמן

פסיכולוג קליני, מדריך. מנהל "השביל", בית מאזן בחולון. בוגר המכון לאנליזה קבוצתית, חבר הועד המנהל של העמותה לטיפול והנחיה קבוצתית.

 

סיפורי אחים, היֹה היה לי אח/ות...

לא משנה באיזה יחסים אנחנו נמצאים עם האחים שלנו, אם הם קרובים או רחוקים, אם הם מדומיינים ואם הם בקונפליקט, הם ללא ספק, מעצם קיומם, דמויות משמעותיות המשפיעות עלינו כל החיים. "המרחב האחאי" מהווה מקור ראשוני להתקשרות שלנו עם בני גילנו, עם עמיתנו וגם עם בני.ות הזוג שלנו. במרחב הקבוצתי בסדנה נוכל לנוע בין הסיפורים השונים ולהיפגש איתם דרך השחזורים והתיקונים בהפרעות שנוצרו ביחסים. יחד ניצור מרחב של תעוזה, עדות והתבוננות, נחקור ונחווה את הנוכח ואת הנעדר ביחסי אחים "שם ואז", והיום דרך "כאן ועכשיו קבוצתי", וניצור הזדמנויות לתקווה והשפעה.

 

אלה סטופלר

אנליטיקאית קבוצתית, פסיכותרפיסטית, מדריכה. חברת סגל בתוכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת ת"א, במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, במכון לאנליזה קבוצתית ברוסיה, ובביה"ס לפסיכולוגיה התייחסותית בקייב. בעלת קליניקה פרטית.

 

כאן יא מכאן, היֹה היה, Once upon a time, Habia una vez.

הקבוצה הקטנה מהווה מיכל לשיח בינאישי אינטימי, הדדי, חושף ומרחיב, בה גם מתאפשרת חשיפת הלא מודע בסיפור ובתפקיד.
חברי.ות הקבוצה יוזמנו להעז לתקשר חלקים מהסיפור ההולך ומתנסח בקבוצה הקטנה כייצוג של מיכל קהילתי רחב יותר, כייצוג של חיבור אל העולם המשפחתי והקהילתי של כל אחד ואחת מאיתנו.
דרכי העבודה האפשריות בקבוצה יכללו שיח קבוצתי אנליטי, פסיכודרמה, סוציומטריה, תנועה, אמנות, דרמה וסיפור. התבוננות מנחה הקבוצה ממוקדת בתהליכים של הפרטים בה, בהקשר של הקבוצה כשלם. זו סדנה חווייתית ללא מטרות טיפוליות. אני מזמין את המצטרפות והמצטרפים לקבוצה לבוא ללא תוכנית או ציפייה מוגדרים אלא להתמסר לחוויה קבוצתית מרחיבה ומסקרנת.

 

 

הרנן פאבלוקס

MA EXTH, פסיכודרמטיסט, חבר במכון ישראלי לאנליזה קבוצתית, מרצה בבית הספר לחברה ואמנויות, מכללת אונו. מטפל בחינוך מיוחד. קליניקה פרטית ברעננה.

 

מה שהיה הוא שיהיה?

חברי.ות הקבוצה ממלאים אותה בסיפורים. הם מתערבבים, צובעים זה את זה ואורגים סיפור משותף. כיצד יתפתח סיפור זה? כיצד זה ישפיע על האופן בו יספרו חברי הקבוצה על עצמם? תוך הישענות על האנליזה הקבוצתית נבחן את התנועה המתפתחת בקבוצה, את הגרסאות המשתנות של החוויה המתהווה בה ואת אפשרות התפתחותן של נקודות מבט חדשות.

 

ד"ר עדו פלג

פסיכיאטר ואנליטיקאי קבוצתי. עוזר מנהלת המרכז לבריאות הנפש "מזור", מלמד בפקולטה לרפואה בטכניון, במכון לאנליזה קבוצתית ובתואר השני למדעי ההתנהגות בטכניון.

היֹה היו גוף וקול.

מה הסיפור של גוף וקול בקבוצה? איך הם מהדהדים בין חברי וחברות הקבוצה ומשתקפים בכאן ועכשיו הקבוצתי? הסדנה תעסוק בסיפורים שאנחנו זוכרים ומספרים לעצמנו, וגם בסיפורים שאין לנו מגע ישיר ומודע איתם, אלו שעוברים ליד האוזן, ועומדים על קצה הלשון. נשתמש בקבוצה כהיכל תהודה לסיפורים, ונזמין למרכז המעגל את הגוף והקול לספר אותם.
הסדנה תשלב כלים קבוצתיים "קלאסיים" יחד עם כלים מעולם התיאטרון והכתיבה.

 

שלמה פלסנר

מנחה קבוצות יחסים בן אישיים. חבר בסגל התוכנית MEN-TORING באוניברסיטת תל אביב. במאי תאטרון ומייסד קבוצת התאטרון אנסמבל כאן. מעביר סדנאות שמשלבות עבודה עם גוף קול וטקסט.

 

 

הקבוצה חולמת את הסיפור מחדש.

פסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק היא שיטת טיפול קבוצתית דינמית מתפתחת, בה חברי קבוצה יוצרים אימפרוביזציה תיאטרונית המתבססת על סיפוריהם. נוצר מרחב משחקי של חשיבת חלום סביב הנרטיבים, המאפשר עיבוד והפנמה מחדש. חברי הקבוצה עוברים בין "לשחק את האחר", לבין "האחר משחק אותי" – תוך הגברת תהליכים של השתקפות ושל חילוף חומרים מנטלי, והבהרת מטריקס ההשלכות בתוך הקבוצה.

 

רונן קובלסקי

פסיכולוג קליני מדריך. ראש המכון לפסיכותרפיה בתיאטרון פלייבק. חבר במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מרצה ומדריך במרכז ויניקוט בישראל, ובמכללה האקדמית לחברה ואומנויות. שיחק, כתב וביים בתיאטראות שונים. זכה בפרס "ARENA" האירופאי לבימוי.

 

לספר... ולספר מחדש את הסיפור.

"כאן יא מכאן" היֹה היה פעם ויש סיפור.
יש לי סיפור ויש להם. סיפור לתוכו באתי, והסיפורים התערבבו להם. איזה שלי ואיזה שלהם. איפה הם חופפים ואיפה הם נפרדים ושונים. איך הסיפור שלי נרקם בצילו ובמקביל לסיפור שלהם.
הסיפור אינו מנותק מה"מכאן" – המקום. המקום שמתקיים בו הסיפור.
בתהליך קבוצתי דינמי תתאפשר קריאה מחודשת של הסיפורים ופילוס נתיבים חדשים להליכה דרכם.

 

סופי שהואן- דלאל

מנחה ומטפלת קבוצתית. בוגרת התכנית "טיפול קבוצתי אנליטי", אוניברסיטת ת"א. מתמחה בתכנית "פסיכותרפיה משולבת גישות" באוניברסיטת חיפה. אשת פיתוח ידע ותוכן, הכשרת מנחים וצוותים בתכנית לסימולציות בחינוך במכון מופ"ת.

 

 

 

 

 

סיפור תנועת חיינו.

נולדנו לנוע. טווחי התנועה של הגוף והנפש, רציפות התנועה, והתנועה האישית והבין אישית, מספרים סיפורי חיים ומבקשים מגע והתייחסות. נעבוד דרך משאבי ליבה תנועתיים נפשיים ודרכם נתבונן באפשרות שלנו לנוע בין נוקשות לזרימה, בין התקרבות להתרחקות, בין הגלוי לנסתר. נזמין את תשומת הלב לריקוד האישי והקבוצתי המתהווה בכל רגע, בתנועה ובשיח מילולי, תוך רשות גם לשחק וליהנות.

 

מיכל שיוביץ

A.M מטפלת בתנועה, מדריכה, אנליטיקאית קבוצתית, קליניקה פרטית בכפר-סבא, מומחית תחום שילוב ילדים עם מורכבויות נפשיות במסגרות רגילות. חברת הועד המנהל של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, מלמדת בתוכניות הכשרה לטיפול קבוצתי.

 

 

 

תמר עיני להמן

MA, מטפלת במוסיקה,מדריכה, פסיכותרפיסטית, אנליטיקאית קבוצתית (ועד מנהל), מורה ומטפלת בתנועה בגישת "המרחב הפתוח", קליניקה פרטית, משרד הביטחון, עמך, מלמדת במכללת דוד ילין,עורכת ראשית של הספר "סיפור קבוצתי – מנחים כותבים על עבודתם בקבוצות".