מפגשים חברתיים 2022

דף הבית   לוח זמנים   הקבוצות הקטנות   הקבוצות הגדולות   מפגשים חברתיים   הרשמה   הדרך והמקום

____________________________________________

 

יום חמישי 

למה לעשות סצנה?
"דיאלוגים דרמטיים"- מהתיאטרון לטיפול הקבוצתי

 

המשתתף בקבוצה אינו רוצה רק לספר סיפור, אלא דרך הסיפור ובאמצעות המילים הוא רוצה לפעול; להשפיע ולגרום למשתתפי הקבוצה "לעשות" משהו עבורו. כל שפה של יחסים מייצרת עימה גם דרמה, כך שלמעשה המשתתף בקבוצה אינו רק מספר (narrator) אלא גם שחקן (actor).

היות והן בתיאטרון והן באנליזה הקבוצתית, בראש וראשונה מדובר ב"שפה של יחסים", שולח אותנו פוקס באחרית ימיו, ללמוד ממחזאים שכותבים מחזות לתיאטרון, כדי להתבונן בסיפור המסופר דרך היחסים.
בערב חווייתי נחווה באמצעות "דיאלוגים דרמטיים" מהתיאטרון ומהחיים, את ההבדל בין ה"מה" נאמר ל"איך" ובין הטקסט לסאבטקט. נעבור דרך "טקסט לבן", ג'יבריש ודיאלוג קצר ממחזאות קלאסית, כדי לחדד את ייחודה של הפעולה הדרמטית בתיאטרון ואת הקשר שלה לפעולה הטיפולית במעגל הקבוצתי.
מוזמנים ומוזמנות לערב שהוא מעין "חדר חזרות", אך לא יחזור על עצמו, המזמין למשחקיות, הנאה ולמידה.

על המנחה:

סיגל נוסבוים פלינט,MA פסיכודרמטיסטית, אנליטיקאית קבוצתית ובמאית תיאטרון. מדריכה מוסמכת מטעם יה'ת ומטעם האיגוד הישראלי לפסיכודרמה. קנדידטית בתוכנית לפסיכותראפיה פסיכואנליטית בגישה ההתייחסותית. מומחית בגישות שונות לטיפול בהתמכרויות והפרעות אכילה , באוריינטאציה פמיניסטית כמו גם בגישות ממוקדות גוף, התמקדות, EMDR וגישת 12 הצעדים. עוסקת בקשר בין אנליזה קבוצתית לפסיכותראפיה התייחסותית דרך הגשר של התיאטרון ומביימת ערביי " דיאלוגים דרמטיים".

 

יום שישי 

ערב "שישי פתוח"
ערב חברתי חופשי ליוזמות קהילת המשתתפים

 

הכנס מהווה מקום מפגש חדש או חוזר עם מנחי קבוצות ממגוון מקצועות ומקומות. בערב זה אנו מזמינים אתכם להתכנס במרחבי המלון, למפגש חופשי עם חברים ותיקים וחדשים, בגבולות הזמן והמקום, עם כיבוד קל ומשקאות.