תורת הקבוצות מפגש 4

 

אזור הגבול בין הדרכה להנחיה

על יחסי הגומלין בין הדרכה להנחיה במסגרת קבוצות הדרכה למנחי קבוצות

מפגש חגיגי לכבוד השנה החדשה עם ד"ר סקוט רוטאן*

 

יום חמישי 24.09.20 בשעה 20:30 – 22:00
מפגש ZOOM

 

קבוצות הדרכה למנחי קבוצות הן מרחב שבו מתערבבים הגבולות שבין תפקידנו כמדריכים/ות, מנחים/ת, ומטפלים/ות. ההנחיה של קבוצות כאלו מעוררת שאלות כגון שאלת האחריות – למי אנו אחראים יותר? למשתתפים בקבוצה או למשתתפים בקבוצות שהם מנחים? שאלה נוספת המתעוררת קשורה בגמישות שלנו בתפקיד: מתי עלינו להיצמד ל"כובע המדריך", ולסייע למשתתפים לצמוח ולהתפתח מקצועית? ומתי עלינו לעזוב לרגע את ההדרכה, לטובת טיפול ביחסים בין חברי הקבוצה או לטובת תמיכה באחד המשתתפים כאדם, ולא כמנחה קבוצה?

במפגש תציג ד"ר מיכל אלמגור קבוצת הדרכה שהעבירה למנחי קבוצות העובדים עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים בקהילה. ד"ר סקוט רוטן ישוחח על האופן בו הוא תופס את יחסי הגומלין שבן הדרכה להנחיה וכיצד ניתן להתמודד עם המורכבות שבהנחית קבוצות אילו.

המשתתפים יוזמנו לשתף במחשבות, שאלות, וחוויות, ולבחון יחד איך התכנים שהועלו פוגשים אותנו בחיים ובקבוצות שאנו מנחים.

מנחי המפגש: ד"ר תמר שגיב ואילון סלייטר.

 

*ההרצאות במפגש יתקיימו באנגלית. הדיון שיתקיים בעקבות ההרצאות יתנהל גם באנגלית וגם בעברית לפי בחירת המשתתף.ת.

 

הרשמה

עלות המפגש: ₪35 לחברי עמותה, לגמלאים ולסטודנטים. ₪45 למי שאינם חברי עמותה.

חשוב! ההרשמה למפגש תסתיים ביום המפגש בשעה 14:00.

נשמח לראות אתכם איתנו!

 

מדיניות ביטולים: החזר על סכום ההרשמה רק בביטול של יום לפני המפגש.

 

 

מארגני הערב

ד"ר מיכל אלמגור: פסיכולוגית קלינית מדריכה ומנחת קבוצות. בנוסף לקליניקה פרטית, מיכל מלמדת באוניברסיטת חיפה ומדריכה צוותים מקצועיים בתחום הפסיכותרפיה והנחיית קבוצות.

ד"ר סקוט רוטאן: נשיא לשעבר וחבר כבוד של האגודה האמריקנית לפסיכותרפיה קבוצתית (AGPA). מייסד המרכז לפסיכותרפיה קבוצתית בביה"ח הכללי של מסצ'וסטס ואחד מהאבות המייסדים של המכון לפסיכותרפיה של בוסטון. מחבר הספר "פסיכותרפיה קבוצתית" (יחד עם וולטר סטון) , פרסם מאמרים וספרים רבים בנושא קבוצות.


ד"ר תמר שגיב:
מרצה בכירה בתכנית להתנהגות ארגונית, הפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב, מנחת קבוצות ומדריכה, פסיכותרפיסטית, סטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית, פרקטיקנטית במרכז לבריאות הנפש גהה.
אילון סלייטר: יועץ ארגוני ומנחה קבוצות, חבר סגל התוכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת תל אביב.