רשמים ראשונים

"מסע אל תוך מחילת הארנב"
רשמים ראשוניים לאחר הכנס דובי
אני כותב שורות אלה עדיין תחת הרשמים החזקים מהכנס ומהתכתובת שבאה אחריו במיילים.

מחילת הארנב נמצאת למטה-מתחת לאדמה.

לאנושות הייתה תמיד משיכה ל"עולם התחתון" בכל המובנים ובמיוחד למה שנמצא שם (בעיקר נפט...). המחילות מופיעות בספרות, במיתולוגיה וכסמל למין ונשיות.

היה נראה לי שהמחילה היא מבוא לתעלומה הגדולה שתקרה לאחר הנפילה אל תוכה. במחילה מתחיל המסע אל הלא ידוע והלא מודע. כמו בטיפול, כמו בקבוצה, כמו בחיזור.

הרעיון לכנס בא לי כהארה פתאומית לאחר שקראתי שוב את הספר "אליס בארץ הפלאות". השם הסופי כבר עובד יחד עם חוה.

כפי שכתבנו:
הפעם – נתנסה במסע קבוצתי רב ממדי "אל מעמקי האדמה": נחווה את חציית הגבולות בין המוכר והיום יומי לבין הלא מוכר, המודר והזר; את מגוון הרבדים שבין "למעלה" ו"למטה"; את המעברים מחלום למציאות, מהלא מודע למודע, מההגיון לאיגיון... ומחיפה לפקיעין...
וכן:
את הקבוצה, כמו את עולמה של אליס בארץ הפלאות, מנהלים חוקי היגיון אחרים ובעולם דמוי חלום זה, הכל כמעט אפשרי ...
ואכן כל מה שכתוב בברושור- קרה:
כבר בפתיחה הוקרנה המצגת היפהפיה של דניאל שעוררה התלהבות רבה ואני נהניתי מכמות הצחוקים ומחיאות הכפייים שקיבלו דברי הפתיחה שלי.
בהמשך- נוצר בכנס מסע קבוצתי שירד במדרגות לוליניות למטה אל חדרי העבודה, עלה למעלה לקבוצה הגדולה, לקבוצת הבוקר ולמליאות. כלל המשתתפים, הנהלת העמותה,המנחים והנהלת הכנס פעלו יחד במין קצב הרמוני כמו תזמורת. לא שהיה קל-לכמה מנחים עד יום ו' בערב היה אפילו קשה , אבל למחרת בא השינוי.

המקום- שנבחר מחוסר ברירה ושקיבל המלצה מנומסת ממישאל- הפך לארץ הפלאות בזכות שירות נפלא, אוכל טוב והמבנה המוזר. אכן בעולם דמוי חלום זה, הכל כמעט אפשרי ... כולל ההופעה המהפנטת של שיר סופר. שוב- לא היכרתי אותו: שמעתי עליו ו לשמחתי הימרתי עליו.
הייתה בכנס תחושת פירגון עצומה מהאחד לשני : מהצוות, מהמשתתפים וגם משני היו"רים – חוה ודניאל.
היה לי רק חבל שנאלצנו לבטל שתי קבוצות עם שתי מנחות טובות מאד בגלל רישום מועט.